Wymienił świece i cewki w Bugatti Veyronie. “35 h pracy i kosztowało tyle, co nowa Dacia” (wideo)

Prace serwisowe przy samochodach, nawet te eksploatacyjne, potrafią nieźle pociągnąć nas po kieszeni. Szczególnie gdy jesteśmy właścicielami niestandardowego wozu.

Kupując taki pojazd musimy się liczyć z tym, że koszt zakupu to nie jedyne pieniądze, jakie przyjdzie nam wydać. Czasami powinniśmy być gotowi na naprawdę spore wydatki.

Bugatti Veyron serwis
Bugatti Veyron serwis fot. @fixitsteven

Ile kosztuje utrzymanie Bugatti Chiron? Jedna opona za 40 tys. złotych to kropla w morzu

Na załączonych zdjęciach zobaczysz jak wygląda proces wymiany świec zapłonowych i cewek w Bugatti Veyronie. Za każdą ze świec, których w tym aucie potrzebnych jest aż 16, klient musiał zapłacić ponad 700 złotych.

Aby wykonać tę czynność należało oczywiście rozkręcić „pół samochodu”, co zajęło sporo czasu. Łącznie wymiana wspomnianych elementów zajęła około 35 godzin.

Bugatti Veyron serwis
Bugatti Veyron serwis fot. @fixitsteven

Po odebraniu auta klient otrzymał rachunek na ponad 20 000 dolarów, co przekłada się na około 84 000 złotych. No cóż. Nikt nie mówił, że koszty utrzymania takiego wozu będą niskie.

Dla przypomnienia, za napęd Bugatti Veyrona odpowiada jednostka W16 o pojemności 8.0 litrów. Posiada ona aż cztery turbosprężarki i generuje moc 1001 koni mechanicznych.

Bugatti Veyron serwis
Bugatti Veyron serwis fot. @fixitsteven

Wymiana oleju w Bugatti kosztuje 80 tys. zł. Ten gość nie chciał płacić, zrobił to sam (wideo)

Napęd na wszystkie koła i 7-stopniowa skrzynia dwusprzęgłowa pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy. Prędkość maksymalna to natomiast 407 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Steve Bailey (@fixitsteven)