Volkswagen opracował nowy elektryczny napęd. Silnik generuje 286 KM i pozwoli na oszczędności

Volkswagen zaprezentował nam właśnie efekt swoich prac nad poprawą wydajności aut elektrycznych. Już w czwartym kwartale 2023 roku, do modeli VW trafi nowy rodzaj napędu.

Nosi on nazwę APP550 i zaoferuje kierowcy wyższą moc, moment obrotowy, jak i również zapewni poprawę w kwestii zasięgu. Silnik ten otrzymają auta bazujące na platformie MEB.

I już wiemy jak wygląda nowy Volkswagen ID.7. Chińczycy pochwalili się zdjęciami w internecie

Jeśli chodzi o konkretne liczby, nowa jednostka elektryczna generuje 286 koni mechanicznych oraz 550 niutonometrów momentu obrotowego. Moc rozwijana jest jeszcze bardziej płynnie, co jest odczuwalne przy wyższych prędkościach.

Volkswagen APP550
Volkswagen APP550

Inżynierowie zastosowali poprawki pod względem zarządzania termicznego. Energooszczędny system chłodzenia nie wymaga już napędzanej elektrycznie pompy.

Oznacza to oczywiście niższe zużycie energii, co przekłada się na poprawę zasięgu auta elektrycznego. Większą oszczędność zapewnia również nowy falownik, przyjmujący prąd o wyższym natężeniu.

Elektryczny ID. 2all zachwyca rozmiarami i ceną. “Tak będą wyglądały nowe Volkswageny” (wideo)

Cały układ produkowany będzie w zakładach Volkswagen Group Components w Kassel. Pierwsze auta z tym rozwiązaniem zobaczymy na drogach pod koniec 2023 roku.