Tak wygląda nowy “hardkorowiec” od Ferrari. SF90 Versione Speciale zaoferuje ponad 1000 KM

Po sieci już od dłuższego czasu krążą plotki na temat planowanego przez Ferrari wprowadzenia nowego wariantu modelu SF90. Auto ma być jeszcze mocniejsze i jeszcze szybsze.

Standardowe SF90 Stradale jest już z nami na rynku od 2020 roku. To hybryda typu plug-in, którą napędzają 3 silniki elektryczne oraz 4.0 litrowa jednostka V8.

Ferrari szykuje dla nas bombę. Nowy wariant SF90 Stradale ma być jeszcze mocniejszy (wideo)

Łącznie kierowca ma do dyspozycji moc 1000 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 1066 niutonometrów. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h to 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 340 km/h.

Mogłoby się wydawać, że to wystarczające osiągi, ale jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Już wkrótce do oferty dołączy odmiana nosząca nazwę SF90 VS, czyli Versione Speciale.

Teraz w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia samochodu niemal bez kamuflażu. Widzimy nowe elementy aerodynamiczne, oraz zupełnie nową listwę świetlną z tyłu.

Karbonowy pakiet i wielkie felgi w trzech Ferrari SF90. “Chcieli się wyróżnić z tłumu” (wideo)

Oprócz zmian stylistycznych, Ferrari SF90 Versione Speciale ma oferować jeszcze wyższą moc. Nową odmianę powinniśmy poznać oficjalnie jeszcze w 2023 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Actu Auto (@actu.auto.fr)