Tak szalonej kolekcji samochodów nie ma nikt inny na świecie. Podliczyli jej wartość (wideo)

Jedni lubią kolekcjonować znaczki, inni klocki LEGO, a jeszcze inni drogie zegarki. W zależności od budżetu można mieć naprawdę różne hobby i zbierać różne rzeczy.

Wielu zamożnych ludzi uwielbia również inwestować pieniądze w samochody. Nie są to oczywiście najłatwiejsze przedmioty do kolekcjonowania, gdyż wymagają chociażby sporo miejsca.

Wyjątkowe Ferrari Enzo (2004) trafia na aukcję. To jedyny na świecie egzemplarz w takim kolorze

Duży problem pojawia się w momencie posiadania już kilkunastu czy kilkudziesięciu samochodów. Co zatem ma powiedzieć Sułtan Brunei, który zebrał chyba największą kolekcję wyjątkowych aut na świecie?

Bardzo możliwe, że już słyszałeś o jego motoryzacyjnych zakupach. Na temat kolekcji krąży w sieci mnóstwo plotek. Autorzy załączonego nagrania wideo postanowili zebrać wszystko „do kupy” w jednym materiale.

Według ich obliczeń, Sułtan Brunei posiada aż 2391 samochodów. Wiele modeli kupował w liczbie kilku sztuk, jak chociażby 7 egzemplarzy Ferrari F50, 12 Porsche 959, czy 123 Mercedesy SL generacji R129.

Wśród jego wozów znajduje się mnóstwo jedynych w swoim rodzaju aut budowanych na zamówienie. Sułtan posiada Ferrari 456 w wersji sedan czy kombi, oraz Ferrari Testarossa w wersji cabrio.

W opisie pod załączonym nagraniem wideo pojawił się link do pliku. Autorzy umieścili w nim tabelkę z rozpisanymi autami oraz ich przybliżoną wartością.

Według tamtych danych, łącznie wszystkie wozy warte są ponad 790 milionów dolarów, czyli ponad 3,2 miliarda złotych. Faktyczna wartość może być jednak znacznie wyższa.