Tak przyspiesza BMW M4 CSL za 900 tys. zł. Na autostradzie w moment osiąga 300 km/h (wideo)

Nowe BMW z serii M3 czy M4 oferowane są w wielu wariantach, aby zadowolić jak największą liczbę klientów. Od bazowych, 450-konnych odmian z napędem na tył, poprzez 510-konne kombi z xDrive, aż po 550-konne limitowane edycje.

Właśnie z tym ostatnim mamy do czynienia na załączonym nagraniu wideo. Jego autor zabrał na przejażdżkę po niemieckich autostradach nowe BMW M4 CSL.

BMW M4 CSL (2022) oficjalnie. Na przejażdżkę zabierzesz tylko najlepszego kumpla (wideo)

Producent zamierza wyprodukować jedynie 1000 egzemplarzy tego modelu. Aktualnie w polskim konfiguratorze nie znajdziesz już wersji CSL, ale jakiś czas temu jej cena startowała od 899 900 złotych.

Pod maską BMW M4 CSL pracuje 3.0 litrowy silnik R6. Generuje on moc 550 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 649 niutonometrów. Wszystko to trafia wyłącznie na tylną oś.

Podane wyżej wartości są jedynie oficjalnymi liczbami. Niektórzy właściciele wybrali się swoimi wozami na hamownię, gdzie przeżyli bardzo pozytywne zaskoczenie. Auta okazywały się bowiem dużo mocniejsze.

Pojechał nowym BMW M4 CSL na hamownię i wynik go zadziwił. “BMW nas oszukało” (wideo)

Na nagraniu posłuchasz jak brzmi limitowane M4 i zobaczysz jak przyspiesza. Autorowi udało się również rozpędzić do 300 km/h. Oczywiście na odcinku niemieckiej autostrady, na którym nie ma ograniczenia prędkości.

https://youtu.be/yq38jdzgAKY