Spotkał Lamborghini warte fortunę. Kierowca nie chciał, żeby go śledził i wyciągnął klamkę (wideo)

Właściciele drogich i egzotycznych samochodów muszą liczyć się z tym, że będą przyciągali uwagę na ulicy. Często nie ma w ogóle mowy o jakimkolwiek poziomie prywatności.

Po drugiej stronie stoją spotterzy, którzy tylko czekają, aż przed ich obiektywem pojawi się „rzadki okaz”. Właśnie taki udało się „upolować” autorowi załączonego nagrania wideo.

Jest tylko 9 takich Lamborghini na świecie. Ktoś właśnie wydał majątek na tego potwora (wideo)

Jego oczom ukazał się jeden z zaledwie czterech wyprodukowanych Lamborghini Veneno Coupe. Do klientów trafiły tylko trzy sztuki, a jeden pozostał w posiadaniu Lamborghini.

Lamborghini Veneno
Lamborghini Veneno

Wartość takiego wozu trudno oszacować. Wśród ogłoszeń znaleźliśmy 1 z 9 egzemplarzy wersji Roadster. Sprzedawca życzy sobie za niego ponad 9 500 000 dolarów, czyli około 40 000 000 złotych.

Trudno to sobie wyobrazić, ale jeszcze rzadszy wariant Coupe może być znacznie droższy. Właściciel doskonale musi o tym wiedzieć, i podczas każdej przejażdżki bywa bardzo czujny.

Lamborghini Veneno
Lamborghini Veneno

Zauważył, że po zmroku śledzi go gość z kamerą. Kierowca najwidoczniej nie chciał, żeby pojechał za nim aż do domu, więc zjechał na chwilę na pobocze.

Podczas wyprzedzania, autor nagrania zauważył, że kierowca Lamborghini wyciąga rękę przez szybę. Jego zdaniem miał w dłoni trzymać broń, którą zamierzał odstraszyć potencjalnego intruza.

Lamborghini Veneno
Lamborghini Veneno

Chce sprzedać Lamborghini, którym przejechał 85 km. Może na nim zarobić 5 milionów złotych

Za napęd w Lamborghini Veneno odpowiada 6.5 litrowy silnik V12. Wolnossąca jednostka generuje moc 751 koni mechanicznych, dzięki którym przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa tylko 2,8 sekundy. Prędkość maksymalna to 355 km/h.