Porsche rozbujał się do 350 km/h na Autobahn. “Nie mógł dopaść kolegi z Koenigsegga” (wideo)

Pewne odcinki niemieckich autostrad nie posiadają ograniczeń prędkości. Oznacza to, że często możemy tam spotkać samochody pędzące z ogromną szybkością.

Kierowcy muszą jednak być pewni, że swoją jazdą nikomu nie zagrażają. Znajdują się również znaki, ograniczające w danym miejscu prędkość, na przykład podczas występowania opadów deszczu.

Jeździ Koenigseggiem po autostradzie i szuka okazji. “Kozak w Veyronie wyjaśniony” (wideo)

Autor załączonego nagrania wideo miał okazję przejechać się tą trasą w bardzo ekscytujący sposób. Wsiadł na prawy fotel do Porsche 918 Spyder, czyli jednego z najszybszych modeli w historii tej marki.

Porsche 918 Spyder
Porsche 918 Spyder

Hybrydowy układ napędowy składa się z dwóch silników elektrycznych oraz spalinowej jednostki V8 o pojemności 4.6 litra. Kierowca ma do dyspozycji łącznie 887 koni mechanicznych oraz 1280 niutonometrów.

Bohater nagrania zauważył nagle w lusterku, że wyprzedza go kolega w Koenigseggu Agera R. Dla przypomnienia, w tym modelu mamy 5.1 litrowe V8 generujące 1140 koni mechanicznych.

Koenigsegg Agera R
Koenigsegg Agera R

Uznał, że jego Porsche jest za ciche. Tak brzmi jedyne na świecie 918 Spyder z przelotem (wideo)

Wtedy, obaj panowie wcisnęli gaz do dechy. Kierowca Porsche osiągnął w pewnym momencie 350 km/h, ale i tak nie był w stanie wyprzedzić szwedzkiego supersamochodu.

https://youtu.be/p_8PQQtEkzg