Pijany 19-latek bez prawka uciekał przed policją. “Poświęcili radiowóz, żeby go zatrzymać” (wideo)

Policjanci patrolujący okolicę często zauważają osoby, których zachowanie wzbudza ich podejrzenia. Niestety, bywają to również kierowcy, wobec których można mieć podejrzenie, że są pod wpływem alkoholu.

Z dokładnie taką sytuacją mieli do czynienia funkcjonariusze w Strzelcach Krajeńskich. Uwagę policjantów z nieoznakowanego radiowozu zwrócił Ford Focus.

Policjanci trafili do szpitala po pościgu pijanego 19-latka. “Wjechał prosto w radiowóz” (wideo)

Postanowili oni zatrzymać go do kontroli, jednak kierowca nie miał zamiaru się poddać. Zamiast posłusznie zjechać na bok, ten ruszył do ucieczki.

Fragment pościgu możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo. Policjanci się z nim nie patyczkowali i w spektakularny sposób zatrzymali auto uderzając w jego tył.

Kierowca próbował jeszcze uciekać pieszo, ale szybko został schwytany i skuty kajdankami. Jak się okazało, za kółkiem Forda siedział 19-latek. Badanie alkomatem wykazało 1.5 promila alkoholu w organizmie.

Pościg za agresywnym i pijanym 18-latkiem w Audi A4. Uciekinier schował się w szkole (wideo)

Młody chłopak, który nawet nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, trafi oczywiście przed sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.