Myślał, że jest “kozak” za kółkiem AMG. 4.0 V8 szybko zweryfikowało jego umiejętności (wideo)

Niektórym kierowcom wsiadającym za kółko mocnego samochodu od razu włącza się „tryb wyścigowy”. Nie wszyscy jednak posiadają odpowiednie umiejętności, żeby opanować taki wóz.

Może im się jedynie wydawać, że potrafią okiełznać dużą liczbę koni mechanicznych. Rzeczywistość często bywa niestety nieco inna i może się to skończyć źle.

Chciał ruszyć szybko jak koledzy z Audi. BMW okazało się trudniejsze do opanowania (wideo)

Chociażby tak, jak w przypadku kierowcy Mercedesa-AMG C 63 W205, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Był on przekonany, że na mokrej nawierzchni może się trochę „pobawić”.

Wyłączył systemy stabilizacji i zaczął wciskać gaz na mokrej nawierzchni. 4.0 litrowy motor V8 pokazał, że z nim nie warto zadzierać. Już przy drugiej próbie poślizgu kierowca stracił panowanie i uderzył w zaparkowany przy drodze samochód.

Jeśli było to standardowe C 63, wtedy jednostka napędowa generuje 476 koni mechanicznych. W przypadku C 63 z dopiskiem „S” mamy do czynienia z mocą 510 koni mechanicznych.

Tylko lekko wcisnął gaz w BMW M3 na deszczu. “Zawinął się na drzewie jak calzone” (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi odpowiednio 4,1 lub 4,0 sekundy. Prędkość maksymalną w tym modelu ograniczono elektronicznie do 250 km/h, lub 290 km/h w przypadku wykupienia odpowiedniego pakietu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @calicarsociety