Jechał ponad 280 km/h BMW. “Na lewy pas zjechał Ford Tourneo z rodziną” (wideo)

Poruszanie się z dużą prędkością sprawia wielu kierowcom przyjemność. Niestety, wielu z nich dopuszcza się tego w miejscach, w których jest to zakazane. Nie wszyscy potrafią sobie wyobrazić, jak duże zagrożenie sprawia taka jazda. Przekonał się o tym autor załączonego nagrania wideo, kierowca BMW 420i generacji G22.

Tak wygląda hamowanie awaryjne ze 170 km/h. “Pamiętaj o tym pędząc firmową Skodą” (wideo)

Na drodze szybkiego ruchu chciał sprawdzić potencjał 2.0 litrowego silnika benzynowego. W tej wersji napędowej generuje on moc 184 konie mechaniczne i 300 niutonometrów.

Producent deklaruje czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 7,5 sekundy. Prędkość maksymalna ma natomiast wynosić 240 km/h. W tym przypadku jest nieco inaczej.

Najprawdopodobniej mamy do czynienia z egzemplarzem po modyfikacjach. Kierowcy udało się bowiem osiągnąć aż 285 km/h. Z taką też szybkością wjechał swoim BMW do tunelu.

Tam musiał natomiast wykonać awaryjne hamowanie, gdyż na lewy pas zjechał mu biały Ford Tourneo Courier. Na szczęście, hamulce w BMW okazały się skuteczne i tym razem udało się uniknąć zderzenia. Mam wielką nadzieję, że kierowca bawarskiego samochodu wyciągnie z tego incydentu odpowiednią lekcję.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Çılgın Şoförler (@cilginsoforler)