Ford chce walczyć z Porsche i Lamborghini. W planach terenowy Mustang Raptor z silnikiem V8

Kilku producentów samochodów sportowych postanowiło zaryzykować i wprowadzić do oferty modele uterenowione. Z pewnością słyszałeś już o wozach takich jak Porsche 911 Dakar czy Lamborghini Huracan Sterrato.

Bardzo ciekawe informacje napływają do nas z USA. Są to właściwie dopiero plotki, wiec warto wziąć je do siebie z lekkim przymrużeniem oka. Tak czy siak, nic nie jest wykluczone.

Lamborghini Huracan Sterrato (2022) oficjalnie. Ma 610 KM i jest najwolniejszy w ofercie (wideo)

Mówi się, że Ford zamierza wprowadzić wariant „Raptor” do kolejnych swoich modeli. Wśród nich miałby się znaleźć również… Mustang! Ciekawe co powiedzą na to wszyscy fani tego modelu.

Ford Mustang Raptor miałby być dostępny wyłącznie z 5.0 litrowym silnikiem V8, który zespolony będzie z 10-stopniowym automatem. Do tego, auto ma zyskać napęd na wszystkie koła i centralny dyferencjał.

Ford Mustang Raptor R
Ford Mustang Raptor R fot. wb.artist20 the_xcalibur

Nie może oczywiście zabraknąć nowego zawieszenia. Ma być za nie odpowiedzialna marka Fox, która przygotuje wyczynowy zestaw, znacznie zwiększający prześwit.

Do tego pojawią się terenowe opony oraz zmiany stylistyczne w postaci poszerzeń nadwozia, osłon i nowych zderzaków. Na przedstawionych zdjęciach zobaczysz wizję niezależnych grafików komputerowych o pseudonimach wb.artist20 i the_xcalibur.

Jakby tego było mało, wśród plotek pojawia się również nazwa „Raptor R”. Taki model Mustanga miałby być napędzany silnikiem V8 z kompresorem, który „wydmuchiwałby” z niego ponad 700 koni mechanicznych.

Oto Porsche 911 Dakar (2022). “Terenówka” z Niemiec startuje w cenniku od 1 189 000 zł (wideo)

Musimy przyznać, że wszystko to brzmi naprawdę smakowicie. Mamy nadzieję, że chociaż część z tych plotek okaże się prawdą i wkrótce usłyszymy coś na ten temat w bardziej oficjalnej formie, prosto od producenta.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Oscar Vargas (@wb.artist20)