Dramatyczne zakończenie pościgu Forda Fiesty. “Internauci obwiniają policjantów” (wideo)

Nie zawsze kierowcy zachowują się zgodnie z poleceniami wydawanymi przez policjantów. Czasami niestety zdarza się, że funkcjonariusze muszą rozpocząć pościg.

Taka sytuacja stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu. Dokładnie tak było w przypadku pokazanym na załączonym nagraniu wideo.

“Spryciarz” z Lamborghini uciekał przez policją w BMW. Takiego manewru nie przewidzieli (wideo)

Do kontroli nie zatrzymał się kierowca Forda Fiesty. Policjanci zaczęli go gonić, ale on nie miał zamiaru zwolnić. Wręcz przeciwnie, pędził „ile fabryka dała” i wykonywał dziwne manewry.

W końcu doszło do tragedii i niemiecki hatchback wjechał prosto w tył ciężarówki. Można odnieść wrażenie, że uciekinier zrobił to celowo.

Kierowca wypadek ten na szczęście przeżył. Trafił do szpitala w ciężkim stanie, przez cztery dni był w śpiączce. Teraz grozi mu kara więzienia.

W sieci nie brakuje komentarzy osób, które potępiają zachowanie policjantów. Ich zdaniem należało odpuścić, aby nie stwarzać zagrożenia w ruchu.

Goniło go dwóch policjantów na motocyklach. W ucieczce pomogli mu kumple z podwórka (wideo)

Według komentujących, nagrania na których widać numery rejestracyjne, miały pozwolić na identyfikację kierowcy w późniejszym czasie. Być może udałoby się go zatrzymać w bezpieczniejszych okolicznościach.