Dostał nowe Porsche GT3 RS i tor wyścigowy. “Dopiero tutaj pokazuje, co potrafi” (wideo)

Każdy z miłośników motoryzacji posiada swoje wymarzone auto. Nie zawsze jednak trzeba kupić na własność taki wóz, aby móc się nim przejechać za kierownicą.

Istnieje sporo wypożyczalni, których oferta jest bardzo szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jednak chcemy sprawdzić prawdziwy potencjał takiego auta, są na to jeszcze lepsze opcje.

Przegoniliśmy na torze wszystkie modele z oferty Porsche. “Za 718 GT4 RS można oddać nerkę”

Jedną z nich jest wzięcie udziału w którymś z poziomów Porsche Experience. Do dyspozycji klienta dostępne są praktycznie wszystkie dostępne modele z oferty.

Można się nimi naprawdę nieźle pobawić, i to w profesjonalnych warunkach na torze wyścigowym. Towarzyszą nam zawodowi instruktorzy, którzy nie pozwolą, aby stała nam się krzywda i dopilnują, abyśmy wyciągnęli z takiego szkolenia jak najwięcej.

Autor załączonego nagrania wideo miał okazję odbyć kilkudniowy kurs na torze Spa Francorchamps w Belgii. Miał do dyspozycji między innymi najnowsze Porsche 911 GT3 RS 992.

Dopiero w takich warunkach mógł poczuć, jak genialnie działa aerodynamika w tym wozie. Na drogach publicznych nie ma szans, żebyśmy to odczuli w takim stopniu.

Porsche 718 Cayman GT4 RS kontra Porsche 911 GT3 RS na torze. “Zabieram go do domu” (wideo)

Do tego oczywiście 4.0 litrowy, wolnossący bokser, który „podaje” na tylną oś moc 525 koni mechanicznych i 465 niutonometrów. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy i może się rozpędzić do 296 km/h.