Do polskich salonów wkrótce trafi nowy model Lexusa. Volkswagen i Mercedes trzęsą portkami

Już wkrótce, bo 18 kwietnia, podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju, Lexus zaprezentuje bardzo ciekawą nowość. Będzie to kolejna generacja modelu LM.

Samochód ten nie był oficjalnie dostępny na polskim rynku, ale teraz ma się to zmienić. Nowe wcielenie luksusowego vana trafi również do europejskich salonów.

Lexus LC otrzymał kilka poprawek. Nowy system, lepsze audio i tryb do jazdy po torze wyścigowym

Mercedes Klasy V czy Volkswagen Multivan zyskają bardzo ciężkiego rywala. Japończycy zaoferują natomiast luksus na bardzo wysokim poziomie.

W przypadku poprzedniej generacji Lexusa LM, auto można było kupić w wersji zaledwie 4-osobowej. Fotel kierowcy i pasażera oddzielano tam ścianką od pozostałej części kabiny.

2022 Lexus LM
2022 Lexus LM

Z tyłu w naprawdę komfortowych warunkach zasiadają dwie osoby i mogą się cieszyć wysokim poziomem prywatności. W ofercie nie brakowało oczywiście również wersji zapewniających miejsce dla większej liczby pasażerów.

Odmłodzony Lexus RC F (2023) trafia do polskich salonów. Najbogatsza wersja kosztuje 645 700 zł

Pod maską najprawdopodobniej pojawi się hybryda oparta o 2.5 litrowy motor benzynowy. Wszystkiego dowiemy się oficjalnie już wkrótce. Wystarczy, że poczekamy do 18 kwietnia.