Chciał się popisać BMW z xDrive przed kolegami w terenówkach. Tylko uświnił sobie furę (wideo)

Posiadanie napędu na wszystkie koła nie oznacza, że nasz samochód potrafi przejechać przez wszelkie przeszkody. Do tego potrzebnych jest dodatkowo kilka innych czynników.

Właściciel widocznego na załączonym nagraniu wideo BMW Serii 3 był bardzo pewny swego. Postanowił pokazać kolegom z terenówek, że jego 320d xDrive również potrafi sporo.

Facet w Audi Q8 pokazał Rosjanom, że ich Łady to dno. “Nie boi się żadnego błota” (wideo)

Miał zamiar pokonać swoją białą Bawarą błotną przeszkodę. Momentami szło mu całkiem nieźle, ale brak odpowiedniego ogumienia i niezbyt duży prześwit mocno utrudniały przeprawę.

Jednym ze „skutków ubocznych” takiej zabawy była natomiast kompletna zmiana koloru nadwozia. Biały lakier pokrył się prawie w całości czarnym błotem.

Wizyta na myjni bezdotykowej raczej nie za bardzo pomoże w przywróceniu stanu wizualnego sprzed wycieczki „w teren”. Mamy nadzieję, że chociaż udało mu się z tego błota samodzielnie wydostać.

Pod maską BMW 320d xDrive pracuje 2.0 litrowy motor wysokoprężny. Na wszystkie cztery koła trafia moc 190 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 400 niutonometrów.

Zabrał swojego SUV-a na kąpiel błotną. Napęd Quattro w Audi łatwo się nie poddawał (wideo)

Na suchym asfalcie czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi w tym przypadku 7,2 sekundy. Prędkość maksymalna takiej trójki, oczywiście na niemieckiej autostradzie, to 230 km/h.