Cały przód się unosi przy starcie Audi RS7. “Gość nie wie czy kupił auto czy motorówkę” (wideo)

W samochodach sportowych zazwyczaj stosuje się sztywne i twarde zawieszenie. Nie należy ono do najbardziej komfortowych, ale daje kierowcy pewność prowadzenia.

Są też wozy, które jednocześnie mają zapewniać szybką, ale i przyjemną jazdę. W takich autach często możemy spotkać układ pneumatyczny, tak jak na przykład w Audi RS7 C8 Sportback.

Tak się rozpędził Audi RS7, że Quattro już go nie uratowało. “Aż znaczek z klapy odleciał” (wideo)

Właśnie taki samochód zobaczysz „w akcji” na załączonym nagraniu wideo. Tutaj podczas przyspieszania przód samochodu mocno podnosi się do góry.

Złośliwi powiedzą, że auto startuje jak motorówka. Producent zniwelował ten efekt, chociażby w modelu takim jak Audi A8, stosując aktywne stabilizatory.

Pod maską Audi RS7 pracuje 4.0 litrowy motor V8 o mocy 600 koni mechanicznych. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 3,6 sekundy, a prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 305 km/h.

Widać, że pod maską drzemie potwór. Audi RS6 podnosi się do góry jak motorówka (wideo)

Od niedawna dostępny jest również wariant RS7 Performance. Samochód ten daje kierowcy do dyspozycji moc 630 koni mechanicznych i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy.