Będzie tylko 300 egzemplarzy takiego Audi RS3 na świecie. Ta sztuka trafiła nad Wisłę (wideo)

Standardowe Audi RS3 jest bez wątpienia świetnym hot hatchem. Napęd Quattro i świetny silnik pod maską sprawiają, że samochód ten ma wielu fanów na całym świecie.

W październiku 2022 roku Audi zaprezentowało specjalną edycję obecnie produkowanej generacji RS3. Wariant oznaczony dopiskiem Performance zostanie sprzedany w liczbie tylko 300 egzemplarzy.

Oto Audi RS3 Performance Edition. Najszybszy wariant w historii. Kupi je tylko 300 osób (wideo)

Jeden z nich możesz zobaczyć z bliska na załączonym nagraniu wideo. Kilka bardzo efektownych kadrów udało się nakręcić na naszym polskim podwórku.

2.5 litrowy, 5-cylindrowy motor TFSI generuje w tym przypadku 407 koni mechanicznych i 500 niutonometrów. Delikatny wzrost mocy nie jest oczywiście jedyną zmianą.

Oprócz tego w standardzie otrzymujemy ceramiczne hamulce, 19-calowe felgi z oponami Pirelli P Zero Trofeo R czy karbonowe fotele kubełkowe. Jest też kilka specjalnych plakietek świadczących o wyjątkowości wersji.

Oficjalnie Audi RS3 Performance jest najszybszym wydaniem tego modelu w historii. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 3,8 sekundy, a prędkość maksymalna to równe 300 km/h.

Oto 1 z 200 egzemplarzy Audi RS3-R od ABT. Pod machą 500 KM i robi 0-100 km/h w 3,28 s (wideo)

Autorzy nagrania zmierzyli przyspieszenie i udało im się uzyskać dużo lepsze wyniki. Pierwszą setkę byli w stanie osiągnąć już po 3,29 sekundy.