ABT znalazł sposób na dodatkowy zasięg w VW ID.Buzz. “3000 darmowych kilometrów rocznie”

Inżynierowie szukają sposobów na zwiększenie zasięgu w samochodach elektrycznych. Trwają prace nad aerodynamiką, lepszymi bateriami, czy nawet oponami o niższym oporze toczenia.

Trochę można również zaoszczędzić montując na dachu panele słoneczne. Właśnie z takim rozwiązaniem wyszedł tuner ABT, który zaproponował specjalny „pakiet” dla Volkswagena ID.Buzz.

Volkswagen ID Buzz ABT
Volkswagen ID Buzz ABT

Oto 1 z 200 egzemplarzy Audi RS3-R od ABT. Pod machą 500 KM i robi 0-100 km/h w 3,28 s (wideo)

Świetnie wyglądający elektryczny busik został przez ABT wyposażony w solary zamontowane na dachu. Póki co jest to jeszcze prototyp, ale już na początku 2024 roku rozwiązanie to trafi do oferty.

ABT obiecuje, że dzięki panelom słonecznym, Volkswagen ID.Buzz przejedzie w ciągu roku nawet do 3000 „darmowych” kilometrów. Właśnie na tyle ma wystarczyć energia pozyskana z promieni naszej gwiazdy.

Volkswagen ID Buzz ABT
Volkswagen ID Buzz ABT

Volkswagen ID.Buzz w oferowanej w Polsce wersji posiada baterię o pojemności 77 kWh netto, która pozwala na przejechanie 417 kilometrów w cyklu mieszanym (WLTP).

Volkswagen T6.1 California też trafił “pod nóż” ABT-a. Ładniejszy i bardziej praktyczny (wideo)

Napęd odbywa się za pomocą 204-konnej jednostki umieszczonej na tylnej osi. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 10,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 145 km/h.