A jednak! Ford F-150 Lightning trafia do Europy. Amerykanie zlitowali się nad klientami (wideo)

Jednym z najpotężniejszych samochodów elektrycznych w gamie Forda jest model F-150 Lightning. Auto oferowane jest niestety tylko w USA i Kanadzie.

Na szczęście, my mieliśmy okazję się z nim zapoznać. Producent pozwolił europejskim dziennikarzom na przetestowanie niedostępnego na ich rynkach auta.

Sprawdziliśmy Forda F-150 Lightning. Wielki elektryczny pickup ma 589 KM i ogromną baterię

Teraz okazało się, że Ford trochę „zmiękł”. Właśnie otrzymaliśmy informację, że F-150 Lightning będą mogli kupić również klienci z jednego z europejskich krajów.

Ford F-150 Lightning
Ford F-150 Lightning

Model ten, w „limitowanej liczbie”, trafi do salonów w Norwegii. Tamtejsi klienci są największymi entuzjastami samochodów elektrycznych na świecie.

Aż 80 procent nowych aut opuszczających salony to właśnie auta z napędem bezemisyjnym. Na niemal 3 miliony aut jeżdżących po drogach Norwegii, aż 21 procent to elektryki.

Ford F-150 Lightning
Ford F-150 Lightning

Ford F-150 Lightning dla Norwegów dostępny będzie w wersji Lariat Launch Edition. Jest to wariant z napędem na wszystkie koła o mocy 458 koni mechanicznych i momencie obrotowym 1050 niutonometrów.

Sprawdził jak przyspiesza elektryczny Ford F-150 Lightning. “Jest szybszy, niż BMW M3” (wideo)

Kto wie, być może po pewnym czasie Ford zdecyduje o rozszerzeniu gamy modelowej w kolejnych krajach Europy. Trzymamy kciuki, bo auto robi naprawdę spore wrażenie.