Zabrali dwa popularne SUV-y w teren. “Czy 2x droższe Porsche jest 2x lepsze od Skody?” (wideo)

Większość pojedynków między samochodami odbywa się na płaskim odcinku asfaltu. Kierowcy mogą wtedy sprawdzić, które z aut lepiej radzi sobie z przyspieszaniem.

Możemy jednak zorganizować też zupełnie inne porównania, chociażby w terenie. Taką właśnie walkę przeprowadzono między Skodą Kodiaq i Porsche Cayenne.

Kierowca był przerażony jadąc Range Roverem Sport V8 w terenie. “Uwierz w niego!” (wideo)

Mamy tu do czynienia z czeskim SUV-em w wersji vRS. Oznacza to, że pod jej maską pracuje turbodoładowany motor 2.0 o mocy 245 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 370 niutonometrów.

W drugim narożniku stanęło Porsche Cayenne E-Hybrid. Kierowca ma zatem do dyspozycji 3.0 litrowe V6, które wspólnie z silnikiem elektrycznym dają moc 462 koni mechanicznych i moment obrotowy 700 niutonometrów.

Oba auta posiadają napęd na wszystkie koła, tryb do jazdy w terenie i automatyczną skrzynię biegów. Mamy tutaj oczywiście dość znaczną różnicę w cenie.

Bentley vs. Range Rover w próbie offroadowej. “Brytyjski SUV jest bezkonkurencyjny” (wideo)

W polskich salonach Skody, Kodiaq vRS startuje aktualnie od kwoty 220 950 złotych. Mając na oku hybrydowe Porsche Cayenne, musisz być przygotowany na wydatek co najmniej 434 000 złotych.