Zabrakło korytarza życia, więc ratownik podjął próbę jazdy poboczem. “Karetka utknęła” (wideo)

Świadomość kierowców na temat istotności tworzenia tak zwanego „korytarza życia” w korku jest na szczęście coraz większa. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo ułatwia to pracę ratowników.

Nadal zdarzają się oczywiście jeszcze sytuacje, w których albo się o tym zapomina, albo z różnych przyczyn wykonanie takiego korytarza jest utrudnione. Właśnie z takim przypadkiem mamy do czynienia na załączonym nagraniu wideo.

Świetne zachowanie polskich kierowców na S3. “Policjanci dziękują za korytarz życia” (wideo)

Niestety nie wiemy co dokładnie było przyczyną utworzenia się zatoru drogowego. Widzimy jedynie, że ratownicy pogotowia próbują dostać się do poszkodowanych.

Kierujący ambulansem zbudowanym na bazie Volkswagena Touarega nie mógł się przedostać korzystając z asfaltu. Uznał więc, że skoro ma SUV-a, to pojedzie poboczem.

Niestety, ziemia okazała się grząska i po chwili auto po prostu utknęło w błocie. Drogowe opony nie były w stanie dalej przemieścić niemieckiego samochodu.

Strażacy zachwyceni korytarzem życia na S14. “Brawo kierowcy, ładnie Wam to wyszło” (wideo)

Mamy nadzieję, że mimo tego udało się uratować potrzebujące osoby i nie miało to tragicznego skutku. Widzimy tu jednak, jak ważne jest zrobienie miejsca dla służb ratunkowych w takich sytuacjach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez SENİN_VİDEON (@seninvideon2023)