Z czasem przyjdzie pora i na cabrio. Tak może wyglądać Rolls-Royce Spectre Drophead (wideo)

W połowie października 2022 roku, kolejny producent zaprezentował coś zupełnie nowego w swojej ofercie. Gama modelowa została wzbogacona o pierwszy w pełni elektryczny samochód.

Mamy tutaj na myśli markę Rolls-Royce i model Spectre. 2-drzwiowe, luksusowe coupe poddawane jest aktualnie testom, podczas których auta przejadą ponad 2 miliony kilometrów.

Elektryczny Rolls-Royce przejechał już 2 mln km. Spectre czekają testy w afrykańskiej gorączce

Za napęd w Rolls-Royce Spectre odpowiadają silniki elektryczne o łącznej mocy 585 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 900 niutonometrów. Zapewnia to przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy.

Nie wiemy jeszcze oficjalnie jakiej wielkości akumulatory zastosowano w Spectre. Auto ma oferować zasięg do 520 kilometrów (WLTP), więc możemy się spodziewać ponad 100 kWh pojemności.

Bardzo możliwe, że niebawem w ofercie Rolls-Royce’a pojawi się kolejny elektryk. Wydaje się być naturalne, że do wariantu coupe dołączy również wersja cabrio, która mogłaby się nazywać Spectre Drophead.

Oto pierwszy elektryczny Rolls-Royce. Spectre ma 585 KM i zapewnia 520 km zasięgu (wideo)

Jeden z grafików komputerowych zadał sobie trudu aby zwizualizować nam taki samochód. Proces tworzenia renderingu, oraz oczywiście efekt końcowy, zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.