Wystarczyło im 45 sekund, żeby zawinąć sześć Hellcatów. “Alarm nie zdążył się włączyć” (wideo)

W dzisiejszych czasach nigdy nie możemy mieć stuprocentowej pewności, że nasz samochód jest w pełni bezpieczny. Zawsze jest cień szansy, że ktoś podejmie próbę jego kradzieży.

Złodzieje znają już tyle sposobów i patentów, że trudno znaleźć zabezpieczenie, którego by nie obeszli. Od czasu do czasu możemy usłyszeć o zorganizowanych akcjach, w których ginie po kilka aut jednocześnie.

Ukradli kilkanaście kół z Mercedesów stojących pod salonem. “Najciemniej pod latarnią” (wideo)

Właśnie taki przypadek zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Grupka bandytów postanowiła ukraść aż sześć samochodów z salonu w Somerset, w stanie Kentucky.

Ich łupem padło sześć egzemplarzy Dodge Challengera Hellcata. Amerykańskiego muscle cara z silnikiem 6.2 V8 o mocy 717 koni mechanicznych. Wszystko mieli doskonale przemyślane.

Cała akcja zajęła dosłownie 45 sekund. Cztery pojazdy były zaparkowane w salonie, a dwa pozostałe na parkingu przed budynkiem. Alarm budynku zaczął wyć dopiero 20 sekund po tym, jak auta zniknęły z placu.

Złodzieje upatrzyli sobie BMW M4 Cabrio. “Cała akcja zajęła im tylko 10 sekund” (wideo)

Policjantom udało się odzyskać już 5 samochodów. Jeden z nich został porzucony, gdyż zabrakło w nim paliwa. Pozostałe cztery odnaleziono w Kentucky, Alabamie i Tennessee.