W RS4 wyprzedził radiowóz na przejściu. “Niech się cieszy, że nie zmierzyli mu prędkości” (wideo)

Jazda po drogach publicznych bez zwracania uwagi na przepisy nigdy nie jest dobrym pomysłem. Policjanci patrolujący drogi tylko czekają, aż w polu ich widzenia pojawi się taki delikwent.

Tym razem mamy nagranie z nieoznakowanego radiowozu od policjantów ze Słupska. Podczas pełnienia służby zostali oni wyprzedzeni przez młodego kierowcę Audi RS4 B9.

Policjanci wyłapywali wykroczenia z powietrza. Kierowca TIRa zaszalał z wyprzedzaniem (wideo)

27-latek nie miał pojęcia, że właśnie minął policjantów. Przekonał się o tym chwilę później, gdy we wstecznym lusterku zauważył niebieskie światło błyskowe.

Funkcjonariusze ukarali kierowcę za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Nałożono za to mandat w wysokości 1500 złotych, a do konta dopisano mężczyźnie 15 punktów karnych.

Kierowca RS4 powinien się „cieszyć”, że wideorejestrator nie zmierzył prędkości z jaką poruszało się Audi. Zapewne udałoby się wtedy przekroczyć „magiczną barierę” 24 punktów i trzeba by było pożegnać się z prawkiem na jakiś czas.

Tak mu się spieszyło, że wyprzedził nawet policję. “Zrobił to na przejściu dla pieszych” (wideo)

Pod maską Audi RS4 B9 pracuje jednostka V6 o pojemności 2.9 litra. 450 koni mechanicznych kusi do szybkiej jazdy i testowania przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Nie należy oczywiście tego robić na drogach publicznych.

https://youtu.be/QjtvBaXnllY