Tak wygląda wnętrze nowego Porsche Cayenne. Fani nie będą zadowoleni z niektórych zmian

Porsche powoli przygotowuje nas do premiery odświeżonego modelu Cayenne. Już jakiś czas temu ujawniono nam kilka informacji dotyczących technologii mającej się w nim pojawić.

Tym razem otrzymaliśmy kilka zdjęć nowej deski rozdzielczej. Pojawiło się tu kilka zmian, na które zapewne będzie narzekało kilku klientów i fanów.

2023 Porsche Cayenne
2023 Porsche Cayenne

Ponad 4 miliony kilometrów za kółkiem nowego Porsche Cayenne. Pod maską więcej koni (wideo)

Od razu rzuca nam się w oczy brak dźwigni zmiany biegów. Wybierak został przeniesiony tuż obok zegarów, podobnie jak ma to miejsce na przykład w Taycanie.

W miejscu starej dźwigni pojawiło się kilka dotykowych przycisków. Na szczęście, tuż obok nich są również fizyczne przełączniki, obsługujące między innymi klimatyzację.

2023 Porsche Cayenne
2023 Porsche Cayenne

Brakuje również charakterystycznego „kluczyka” do uruchamiania auta. Niestety odpalanie nie będzie już tak „emocjonujące”, gdyż zastąpiono go okrągłym przyciskiem.

Zniknęły klasyczne zegary i w ich miejscu pojawił się duży wirtualny kokpit o zakrzywionym ekranie o przekątnej 12,6 cala. Dodatkowy wyświetlacz znalazł się tuż przed pasażerem. Takie samo rozwiązanie znamy już z Taycana.

2023 Porsche Cayenne
2023 Porsche Cayenne
2023 Porsche Cayenne
2023 Porsche Cayenne

Cayenne nie będzie już największym Porsche. Nadchodzi elektryczny SUV z 3 rzędami siedzeń

Premiera odmłodzonego Porsche Cayenne odbędzie się już 18 kwietnia. Bardzo możliwe, że do tego czasu producent ujawni nam jeszcze kilka szczegółów dotyczących nowego SUV-a.