Robił relację na żywo z jazdy M3 po Wrocławiu. “Zamiast zyskać lajki, stracił prawko” (wideo)

Na drogach coraz częściej możemy spotkać policjantów patrolujących ulice w nieoznakowanych radiowozach. Piraci drogowi zazwyczaj nie są nawet świadomi tego, że obserwuje ich oko rejestratora.

Nie miał o tym pojęcia również bohater załączonego nagrania wideo. Kierowca BMW M3 E92 dość szybko przyciągnął uwagę policjantów grupy SPEED swoim stylem jazdy.

Ponad 6 lat więzienia dla youtubera. Chwalił się w sieci swoją głupotą za kierownicą AMG (wideo)

Jeden z dokonanych pomiarów wykazał prędkość 116 km/h w miejscu, w którym dozwolona jest jazda z szybkością maksymalnie 50 km/h. Funkcjonariusze nie mogli tego tak zostawić.

Po chwili udało im się zatrzymać 43-latka, który nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Jak się później okazało, relacjonował swoją jazdę „na żywo” w sieci i takim stylem jazdy chciał zyskać uznanie swojej publiczności.

Funkcjonariusze odstąpili od wypisania mandatu i od razu skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Dodatkowo, zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Zarobił kasę na YouTube i kupił za nią nowego Huracana STO. Już zdążył go skasować (wideo)

Przez dłuższy czas nie będzie mógł zatem skorzystać ze swojego M3. Pod maską tego modelu pracuje wolnossące V8 o pojemności 4.0 litrów, które generuje moc 420 koni mechanicznych.

Źródło: wroclaw.policja.gov.pl