“Pewniak” ustawił McLarena obok SUV-a BMW. “Porażka go jeszcze tak nigdy nie bolała” (wideo)

Producenci samochodów coraz częściej wprowadzają do oferty SUV-y, które zapewniają świetne osiągi. Jednym z dobrych przykładów jest chociażby BMW X3 M Competition.

Pod jego maską pracuje 3.0 litrowy motor R6 o mocy 510 koni mechanicznych. Pozwala on na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy.

Odpiął przedni napęd w BMW X3 M Competition. Dopiero teraz wie co to “radość z jazdy” (wideo)

Pewnym kierowcom może to się po czasie oczywiście okazać niewystarczające. Właściciel egzemplarza widocznego na nagraniu podniósł więc moc do 730 koni mechanicznych.

Był tak pewny siebie, że postanowił zmierzyć się z McLarenem 720S. Wyścig z seryjnym egzemplarzem już byłby bardzo ciekawy, a tu w dodatku mamy auto po modyfikacjach.

4.0 litrowy silnik V8 w brytyjskim aucie nie generuje już 720 koni mechanicznych, a aż 900. Przeniesienie takiej mocy na asfalt tylko dwoma kołami bywa jednak wyzwaniem.

Napęd M xDrive w BMW katapultował BMW do przodu, zanim kierowca McLarena zdołał złapać trakcję. W rezultacie, X3 M Competition pokonało 720S, z czym właściciel Brytyjczyka nie mógł się chyba pogodzić.

Pod maską swojego BMW ma prawie 1000 KM. “McLarena po tuningu zjada na śniadanie” (wideo)

Tak bardzo chciał wygrać, że trzymał gaz w podłodze trochę zbyt długo. Niestety, skończył mu się pas startowy i nie zdołał wyhamować przed jego końcem.