Nowy model Ferrari jest już gotowy. Wierni klienci czekają na ten wariant od kilku lat (wideo)

Włoski producent z Maranello zapowiedział, że w tym roku zobaczymy aż cztery nowe modele w ofercie. Jeden z nich ma się nam ukazać już wkrótce, bo 16 marca.

Na profilach społecznościowych Ferrari pojawiło się krótkie wideo ukazujące fragment wnętrza nowego auta. Zobaczyliśmy jedynie kierownicę, ale w sieci krążą podejrzenia, co to może być za auto.

Ferrari Roma z silnikiem V12 w akcji. Włosi testują silnik dla następcy 812 Superfast (wideo)

Producenci często zawierają „ukryty przekaz” w takich krótkich zapowiedziach. Tutaj doszukano się podpowiedzi, które miałyby sugerować auto z otwieranym dachem.

Może to więc być długo wyczekiwane Ferrari Roma w wersji cabrio. Jakiś czas temu przyłapano prototypowy model we Włoszech i być może w końcu zobaczymy go oficjalnie.

Za napęd w wersji coupe odpowiada podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 3.9 litra. Generuje on 620 koni mechanicznych i pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy.

Miał nie powstać, ale chyba jednak coś się święci. “Ferrari testuje nowy model tylko nocą” (wideo)

Jeśli faktycznie pojawi się Roma Convertible, zapewne jednostka napędowa nie ulegnie zmianie i możemy liczyć na podobne osiągi. Wszystko wyjaśni się już za kilka dni.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ferrari (@ferrari)