Nie chciał czekać na wyciąg, więc wjechał na stok Audi. “Dla Quattro to bułka z masłem” (wideo)

Podjeżdżanie pod strome wzniesienia nie jest łatwe dla wszystkich samochodów. Miłośnicy jazdy w terenie uwielbiają rywalizować w tego typu zadaniach.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz właśnie takie wyzwanie wykonane w imponujący sposób przez Audi. W dodatku, mamy tu do czynienia z modelem o napędzie elektrycznym.

Audi e-tron S Sportback. Ma aż trzy silniki, 503 KM i 973 Nm. Sprawdziliśmy jak jeździ (wideo)

Audi e-tron S posiada aż trzy silniki, które łącznie dają kierowcy do dyspozycji moc 503 koni mechanicznych, oraz aż 973 niutonometry momentu obrotowego. Parametry robią wrażenie.

Mamy tu oczywiście do czynienia z elektryczną wersją napędu Quattro, która jak widać, potrafi naprawdę sporo. Stromy stok okazał się być dla Audi bułką z masłem.

Audi SQ8 e-tron quattro
Audi SQ8 e-tron quattro

Pozostaje oczywiście pytanie, czy autorzy nagrania w jakikolwiek sposób manipulowali przy produkcji klipu. Tak czy siak, sam filmik robi duże wrażenie.

Niedawno Audi postanowiło przeprowadzić lifting tego modelu, zmieniając mu również nazwę. Od teraz jest to Audi Q8 e-tron, w którym zastosowano nowe baterie, które znacznie poprawiły zasięg auta.

Audi Q8 e-tron i Q8 Sportback e-tron (2022). Jest nowa nazwa i dużo większy zasięg (wideo)

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje w SQ8 e-tron 4,5 sekundy, a na jednym ładowaniu przejedziemy do 513 kilometrów (WLTP). Model Q8 55 e-tron potrafi pokonać nawet do 600 kilometrów (WLTP)

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Red Bull (@redbull)