Motocyklista pod wpływem ledwo panował nad maszyną. “Mieli problem, by go złapać” (wideo)

Nie wszyscy obywatele posłusznie zatrzymują się na znak wydawany przez policjanta. Niestety, czasami funkcjonariusze muszą narażać bezpieczeństwo swoje oraz innych i rozpocząć pościg.

Taka sama sytuacja przydarzyła się patrolowi z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Do kontroli nie chciał zatrzymać się jeden z motocyklistów, który miał niesprawne światło i zagiętą tablicę rejestracyjną.

Policjanci trafili do szpitala po pościgu pijanego 19-latka. “Wjechał prosto w radiowóz” (wideo)

Policjanci ruszyli w pościg i poprosili kolegów o wsparcie. Użytkownik jednośladu łatwo się nie poddawał i mimo braku pełnej kontroli nad maszyną udało mu się ominąć radiowóz nadciągający z naprzeciwka.

W pewnym momencie jednak doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym Oplem. Ta sytuacja dała policjantom szansę na zatrzymanie uciekiniera. Na szczęście, tym razem się udało.

Jak się okazało, na motocyklu siedział 39-latek z zakazem prowadzenia pojazdów. Jego maszyna nie posiadała ani ubezpieczenia, ani przeglądu. Dodatkowo, mężczyzna był pod wpływem środków odurzających.

Szalony pościg za kierowcą BMW M4. “Zaczęło się od zwrócenia uwagi o długie światła” (wideo)

Za popełnione wykroczenia otrzymał mandat w wysokości 6000 złotych i aż 56 punktów karnych. Oprócz tego stanie przed sądem, który może nałożyć na niego karę pozbawienia wolności do lat pięciu.

https://youtu.be/CgxtN48t3kM