Kupił nową Corvette C8, ale nie chce się narazić sąsiadom. “Musiałem wyciszyć to V8” (wideo)

Kupując samochód z głośnym silnikiem, możesz się narazić na niezbyt przyjemne spojrzenia ze strony sąsiadów. Odpalanie auta każdego ranka potrafi być uciążliwe.

Niektóre współczesne modele posiadają nawet specjalny tryb układu wydechowego. Włączając go, pojazd będzie tak cichy, jak to tylko jest możliwe.

Oto Lamborghini, którym nie obudzisz sąsiadów. “Ten Urus nie wydaje żadnego dźwięku” (wideo)

Takiej opcji nie posiada jednak Corvette C8, która napędzana jest silnikiem V8 o pojemności 6.2 litra. Autor załączonego nagrania wideo jest szczęśliwym posiadaczem jednego z egzemplarzy.

Zamierza on utrzymać pozytywne stosunki z sąsiadami, więc samodzielnie zbudował sobie „tłumiki”. Na nagraniu możesz zobaczyć jak wpływają one na poziom hałasu.

Gdy odpalono samochód po raz pierwszy, może się nam wydawać, że nic one nie dały. Wszystko zmienia się natomiast w momencie, w którym właściciel auta prezentuje dźwięk silnika bez dodatkowych nakładek na wydech.

Codziennie budzi sąsiadów “bulgotem” BMW M5 CS. Zmienił wydech i jest jeszcze głośniej (wideo)

Corvette C8, w wersji na rynek amerykański, oferuje moc 502 koni mechanicznych. Czas przyspieszenia od 0 do 96 km/h wynosi 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 312 km/h.