Kup ten model Ferrari a sąsiedzi Cię znienawidzą. “Dźwięk silnika V12 budzi całe dzielnice” (wideo)

Seryjne samochody stają się niestety coraz cichsze. Oczywiście, dla jednych może to być zaletą, dla innych wielką wadą. Nie każdy lubi bowiem słuchać głośnego ryku z wydechu.

Dla osób, które to jednak uwielbiają, nadal istnieją firmy oferujące przedmioty poprawiające walory akustyczne jednostki napędowej. Mowa oczywiście o tunerach i ich układach wydechowych.

Mało co brzmi lepiej niż Aventador z wydechem Gintani. “Przy każdej redukcji mam ciary” (wideo)

Ferrari 812 Superfast skrywa pod maską wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Generuje on moc 800 koni mechanicznych i już w serii brzmi naprawdę nieźle.

Firma Gintani uznała jednak, że da się z tego wyciągnąć jeszcze więcej. Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć, a właściwie usłyszeć, jaki z Ferrari zrobił się teraz potwór.

Ryk wydobywający się z końcówek układu wydechowego jest przerażający. Kierowca z pewnością po przejażdżce ma ciarki na całym ciele jeszcze przez długi czas.

Był przerażony podczas przejażdżki. Aventador SVJ z wydechem Gintani “zrył mu baniak” (wideo)

Ten model Ferrari oferuje oczywiście również świetne osiągi. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 340 km/h.