Nie ma na świecie drugiego takiego Golfa GTI

Gdy jeszcze nad malowniczym jeziorem Worthersee organizowano coroczny zlot fanów Volkswagena Golfa, producent z Wolfsburga przygotowywał dla nas różne niespodzianki. Często były to auta koncepcyjne.

W 2014 roku pokazano tam publicznie model, który stworzony został specjalnie dla gry komputerowej. To Volkswagen GTI Roadster, którym można pojeździć na konsoli PlayStation w produkcji z serii Gran Turismo.

Worthersee GTI Treffen odwołane. VW ma dla nas zastępstwo. “Polacy będą mieli bliżej” (wideo)

Zbudowano tylko jeden egzemplarz, który zazwyczaj ukryty jest w jednym z magazynów Volkswagena. Autor załączonego nagrania wideo miał okazję nakręcić o nim materiał.

Zdecydowanie jest to jeden z najbardziej ekscytujących Golfów, jakie kiedykolwiek powstały. Otwarte nadwozie, podnoszone do góry drzwi i bardzo mocny silnik.

Pod maską znalazło się miejsce dla 3.0 litrowego silnika V6, który oferuje około 500 koni mechanicznych. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 3,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 300 km/h.

Sam samochód ma zaledwie 1 metr wysokości. 20-calowe felgi szczelnie wypełniają poszerzone nadkola, a tylną część nadwozia wieńczy ogromny spojler. Robi wrażenie!