Ford Ranger ma dwa nowe warianty. Tremor i Wildtrak X nie boją się ciężkiej pracy (wideo)

Obecnie oferowany Ford Ranger właśnie stał się generacją z najszerszą gamą wariantów. Teraz, Ford Pro zaprezentował dwie nowe odmiany: Wildtrak X oraz Tremor.

Oba są skierowane do bardziej wymagających klientów, którzy potrzebują auta o jeszcze lepszych właściwościach terenowych. Producent wprowadził sporo zmian mechanicznych.

Ford Ranger Wildtrak X
Ford Ranger Wildtrak X

Ford Ranger Wildtrak i Limited mają już polski cennik. Za diesla zapłacisz od 201 950 zł netto

Pierwszy z wariantów to Ford Ranger Wildtrak X. Bazuje on na Wildtraku, ale otrzymał zawieszenie z większym o 26 milimetrów prześwitem, a rozstaw kół jest szerszy o 30 milimetrów.

W standardzie otrzymujemy amortyzatory Bilstein z aktywnym tłumieniem i dodatkowe płyty stalowe chroniące silnik oraz skrzynię biegów. Jest też zmodyfikowany układ wspomagania kierownicy.

Ford Ranger Wildtrak X
Ford Ranger Wildtrak X

Podczas jazdy skorzystasz z systemów: Trail Turn Assist, Trail Control oraz z trybu Rock Crawl. Ten ostatni do tej pory dostępny był tylko w Rangerze Raptor.

Ford Ranger Tremor to auto stworzone do ciężkiej pracy. Bazuje na Rangerze XLT i posiada te same zmiany w zawieszeniu co wspomniany wyżej Wildtrak X.

Ford Ranger Tremor
Ford Ranger Tremor
Ford Ranger Tremor
Ford Ranger Tremor

Wersja Tremor wyróżnia się orurowaniem na pace, odlanymi z aluminium progami i wystającymi uchami holowniczymi. Zastosowano tez winylowe elementy wewnątrz, dzięki czemu utrzymanie czystości będzie łatwiejsze.

W obu wariantach pod maską pracuje podwójnie turbodoładowany silnik diesla. 2.0 litrowy motor EcoBlue generuje 205 koni mechanicznych oraz 500 niutonometrów momentu obrotowego.

Ford Ranger Tremor
Ford Ranger Tremor

2023 Ford Ranger Raptor 3.0 V6 EcoBoost 292 KM e-4WD. Pierwsze spotkanie ze skoczną bestią

Nowością jest system mocowania Flexible Rack System. Pozwala on między innymi na przewożenie długich ładunków ponad dachem. Będzie to dostępne również w wariantach Limited oraz Wildtrak.