C-Klasą w AMG “rzucił się” na Porsche na trasie. Koleś w 911 “chillował” jadąc 200 km/h (wideo)

Niektórzy, widząc na drodze sportowy samochód, próbują za wszelką cenę sprowokować jego właściciela do „pojedynku”. Chcą po prostu sprawdzić, które auto lepiej przyspiesza.

Autor załączonego nagrania wideo, miał do dyspozycji nowego Mercedesa-AMG C 43. Wybrał się nim na niemiecką autostradę bez ograniczenia prędkości.

Koleś z Porsche 911 Turbo S nie może sobie poradzić z rodzinnym sedanem od AMG (wideo)

Chciał tam sprawdzić jak ten nowy sedan przyspiesza i jaką ma prędkość maksymalną. Tak się akurat złożyło, że trafił na świeże Porsche 911 Carrera 4S generacji 992.

Właściciel Porsche „delikatnie” jechał z prędkością ponad 200 km/h. Przepisy pozwalają na tak szybką jazdę na tym akurat fragmencie niemieckiej autostrady.

Kierowca Mercedesa musiał cisnąć swoje kombi do dechy, żeby w ogóle dogonić „prosiaka”. W końcu posiadacz sportowego auta ze Stuttgartu uznał, że to nie ma sensu i zjechał na prawy, dalej „spokojnie” jadąc 200 km/h.

Facet leci motorkiem 240 km/h na jednym kole. “Za nim młody gniewny w nowym AMG” (wideo)

Pod maską Mercedesa pracuje jednostka 2.0 o mocy 408 koni mechanicznych. Za tylną osią Porsche umieszczony jest natomiast 3.0 litrowy bokser generujący 450 koni mechanicznych.