Był w szoku co potrafi Koenigsegg Jesko Absolut. “Nie stworzymy już szybszego modelu” (wideo)

Koenigsegg zaprezentował model Jesko po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2019 roku. Do tej pory samochód jest jeszcze udoskonalany.

Autor załączonego nagrania wideo miał niedawno okazję być przewiezionym jednym z egzemplarzy testowych. Jest to auto w wydaniu Absolut, czyli takim, które ma zapewniać jak najlepszą prędkość maksymalną.

Niewielu może się tym pochwalić. Dostał kluczyk do 1600-konnego Koenigsegga Jesko (wideo)

W odróżnieniu od wariantu Attack, nie ma tu zbyt wielu elementów aerodynamicznych. Mimo tego, samochód posiada niesamowitą przyczepność, która wywołuje ogromne zdziwienie na twarzy autora nagrania.

Wykonywanie „slalomu” przy prędkości 180 km/h nie robi na samochodzie wrażenia. Warto też wspomnieć, że auto ciągle jest udoskonalane i nadal nie jest to 100 procent jego możliwości.

Za napęd odpowiada tu podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 5.0 litrów, który w zależności od paliwa może generować od 1000 do 1600 koni mechanicznych.

Zajechał zatankować Koenigsegga Jesko Absolut. “Absolutny szpan, którego nie przebijesz” (wideo)

Zbudowanych zostanie tylko 125 egzemplarzy. Każdy z klientów będzie mógł wybrać czy chce mieć w swoim garażu wersję Absolut czy Attack. Cena oscyluje w granicach 13 milionów złotych.