Busiarz nie ma zamiaru puszczać pieszych na pasach. “Minął ich na centymetry” (wideo)

Pierwszeństwo pieszych na przejściu obowiązuje w naszych przepisach od wielu miesięcy. Wydawało się, że wszyscy kierowcy zdążyli się już z tym oswoić i o tym pamiętać.

Gdy widzimy pieszego, który zbliża się do jezdni i zamierza przejść na drugą stronę przez pasy, musimy się zatrzymać i mu to umożliwić. Oczywiście, jeśli ruchem nie steruje w tym miejscu sygnalizacja świetlna.

Kierowca musiał omijać pieszych na przejściu. Układ hamulcowy Tesli Model 3 zawiódł (wideo)

Nadal zdarzają się jednak sytuacje, które wyglądają zupełnie inaczej. Jedną z nich uwiecznił autor załączonego nagrania wideo. Niewiele brakowało tu do potrącenia.

W kadrze widzimy niebieskiego busa, który zbliża się do oznakowanego przejścia dla pieszych, na którym znajdują się już dwie osoby. Kierowca auta nawet nie zareagował i przejechał im tuż przed nosem.

Dopiero w momencie przejeżdżania przez pasy się „ocknął”. Najprawdopodobniej zajmował się czymś innym niż prowadzeniem, na przykład przeglądaniem czegoś na smartfonie.

Tak się spieszył, że wyprzedził na przejściu. Pięć sekund później stał grzecznie na poboczu (wideo)

Jak widać, nie pomogło tu nawet inteligentne oznakowanie z dodatkowym oświetleniem błyskowym. Naprawdę niewiele brakowało do tragicznego w skutkach potrącenia.