Zwariowali, gdy zarząd Hondy dał im wolną rękę. Zbudują 800-konną wyścigówkę z CR-V (wideo)

Samochody typu SUV kojarzą nam się głównie z pojazdem rodzinnym, o dobrej praktyczności i możliwości bezproblemowego pokonywania krawężników. Zdarzają się oczywiście również warianty usportowione.

Jednak to, co przygotowuje dla nas Honda, może wielu mocno zaskoczyć. Już wkrótce zobaczymy bowiem prawdziwą wyścigówkę, zbudowaną na bazie modelu CR-V.

Nowa Honda Civic Type R 2023 FL5 i jej 2.0 Turbo w akcji. “329 KM pokazało na co je stać” (wideo)

Auto ma być napędzane hybrydowym układem, który będzie generował ponad 800 koni mechanicznych. Nie wiemy jednak, jaki dokładnie silnik znajdzie się pod maską.

Honda CR-V hybrid wyścigówka
Honda CR-V hybrid wyścigówka

Wyczynowa Honda CR-V będzie posiadała również mnóstwo elementów aerodynamicznych, które mogą niektórym skojarzyć się z autami przygotowanymi do Pikes Peak. Być może właśnie w tym celu auto jest tworzone?

Póki co nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów na ten temat. Japończycy pokazali nam jedynie kilka zdjęć i nagranie, które już teraz działają na wyobraźnię i robią wrażenie. Czegoś takiego chyba nikt się nie spodziewał.

Honda CR-V hybrid wyścigówka
Honda CR-V hybrid wyścigówka

Nowa Honda Civic Type R wjeżdża do polskich salonów. Za 329 KM zapłacisz 244 900 złotych

Tego typu CR-V raczej na pewno nie zobaczymy w regularnej ofercie tego japońskiego producenta. Miło jednak, że ktoś wpadł na taki pomysł i postanowił go zrealizować. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu.