Złodzieje upatrzyli sobie BMW M4 Cabrio. “Cała akcja zajęła im tylko 10 sekund” (wideo)

Praktycznie żaden właściciel samochodu nie może się czuć w pełni bezpiecznie, jeśli chodzi o ryzyko kradzieży. Często nie pomaga nawet zastosowanie dodatkowych form zabezpieczenia auta.

Jeśli złodziej upatrzy sobie nasz wóz, prędzej czy później podejmie próbę, która niestety dość często okazuje się być udana. Nie zawsze obiektem zainteresowania takiego przestępcy jest też całe auto.

Kradzież katalizatorów to dochodowy “biznes”. Oni podjeżdżają na “akcję” Lamborghini (wideo)

Może się on pokusić również o kradzież tylko i wyłącznie niektórych elementów. Doskonale wiemy przecież o istnieniu grup specjalizujących się w wycinaniu katalizatorów.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz nieco inną kradzież. Dwóch młodych mężczyzn upatrzyło sobie zaparkowane przy drodze BMW M4 Competition F83 Cabrio.

Celem przestępców nie było podprowadzenie całego auta, a jedynie elementu wnętrza. Złodziejowi zajęło około 10 sekund wybicie szyby i odkręcenie kierownicy.

Co ciekawe, właściciel BMW montował na noc specjalną blokadę kierownicy. Ona również została oczywiście zabrana przez przestępców. Mamy nadzieję, że szybko uda się ich złapać.

Złodzieje wpadli na parking całą ekipą. W minutę “zajumali” auta warte 4 miliony złotych (wideo)

BMW M4 Competition F83 skrywa pod maską silnik R6 o pojemności 3.0 litrów. Generuje on moc 450 koni mechanicznych, która pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy.