Zamówił wyjątkowe Audi RS Q8 “Green Edition”. W serii jest głośniejsze i nie ma filtra GPF (wideo)

Wielu miłośników motoryzacji chciałoby jeździć naprawdę wyjątkowym samochodem. Takim, który wyróżnia się z tłumu wielu innych, seryjnych egzemplarzy.

Właścicielowi widocznego na załączonym nagraniu wideo SUV-a udało się to marzenie spełnić. Poprosił on Audi, aby stworzyli dla niego wyjątkową sztukę modelu RS Q8.

Audi RS Q8 po kuracji Wheelsandmore. Generuje 1100 niutonometrów i pojedzie aż 333 km/h

Skonfigurował on swój egzemplarz „na zielono”. Wybór padł na jaskrawy lakier Java Green, a wnętrze wykończono skórą przeszytą nicią w kolorze karoserii.

Do tego, pod czarnymi felgami znalazło się miejsce dla pomalowanych na zielono zacisków hamulcowych. Wisienką na torcie są nakładki na progi wewnętrzne, z podświetlanym napisem „Green Edition”.

Udało się również zamontować układ wydechowy zmodyfikowany przez Audi Sport. W związku z tym, że auto miało być dostarczone do Kataru, można było zrezygnować z montażu filtra GPF.

Jak wiemy, negatywnie wpływa on na brzmienie jednostki napędowej. Teraz, 4.0 litrowe V8 o mocy 600 koni mechanicznych „gada” dużo lepiej niż w innych egzemplarzach.

Zapłacił 184 tys. zł i jego Audi RS Q8 ma moc jak Bugatti. 325 km/h to żaden problem (wideo)

Producent deklaruje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy. Autorom nagrania udało się jednak uzyskać nieco lepszy rezultat, wynoszący 3,45 sekundy.