Zamontował tytanowy wydech do Porsche 911 GT3. “Już na seryjnym nie ma wstydu” (wideo)

Decydując się na zakup nowego układu wydechowego do naszego samochodu, czasami trudno jest podjąć ostateczną decyzję. Wybór może być naprawdę spory.

Element ten wymieniamy po to, aby dźwięk silnika bardziej nas satysfakcjonował. Różnica potrafi być w jednych przypadkach dyskretna, w innych wręcz kolosalna.

Porsche 911 GT3 992 z nowym wydechem wywołuje ciarki. 510 KM brzmi obłędnie (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz porównanie dwóch wydechów w Porsche 911 GT3 generacji 992. Ciemny egzemplarz posiada seryjny układ, jasny natomiast tytanową konstrukcję RSR.

Już po odjechaniu seryjnego auta możemy być przekonani, że jest nieźle. Porsche potrafi zbudować naprawdę imponujący układ wydechowy. Tuner pokazał jednak, że da się z tego wyciągnąć nieco więcej „mięsa”.

Za napęd Porsche 911 GT3 992 odpowiada wolnossąca jednostka 6-cylindrowa o pojemności 4.0 litrów. Generuje ona moc 510 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 470 niutonometrów.

Porsche 911 GT3 RS (991) lubi wysokie obroty. Szczególnie z wydechem od iPE Exhaust (wideo)

Napęd na tylne koła oraz 7-stopniowa przekładnia dwusprzęgłowa pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy. Prędkość maksymalna to 318 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez R1 Motorsport (@r1motorsport)