Za starym Ikarusem dostrzegł rzadkie LaFerrari. “Hałas 6.3 V12 obudził całą okolicę” (wideo)

Samochody marki Ferrari przyciągają uwagę wszędzie tam, gdzie tylko się pojawią. Pomalowane najczęściej krwistoczerwonym kolorem auta bardzo mocno wzbudzają zainteresowanie.

Szczególnie w miejscach, w których takie samochody nie są spotykane na każdym kroku. Kilku spotterom z Budapesztu udało się „złapać” 1 z 499 egzemplarzy bardzo wyjątkowego modelu.

Właśnie odebrał Ferrari Daytona SP3 w rzadkim kolorze. Zapłacił za nie 10 mln zł netto (wideo)

Mowa o Ferrari LaFerrari, czyli jednym z hypercarów marki z Maranello. Hybrydowy układ napędowy o mocy 963 koni mechanicznych sprawia, że jest to bardzo szybki wóz.

Wolnossący silnik V12 o pojemności 6.3 litra współpracuje z układem hybrydowym. Taki zestaw pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy i osiągnięcie prędkości ponad 350 km/h.

Dwanaście cylindrów potrafi również wygenerować naprawdę imponujący hałas. Kierowca egzemplarza z nagrania nie omieszkał zaprezentować potencjału akustycznego silnika.

Nie mógł się oprzeć i zrobił coldstart LaFerrari 6.3 V12. “Biedna Mazda się wystraszyła” (wideo)

Jesteśmy tylko ciekawi, gdzie właściciel zgubił tablice rejestracyjne. Nie widzimy ich ani z przodu, ani w tylnej części Ferrari. Każde spotkanie z patrolem policji może się skończyć niezbyt przyjemnie.