Volvo szuka 600 osób do pracy w nowym Tech Hubie w Krakowie. “Są tylko 3 takie na świecie”

W marcu 2022 roku, na czele marki Volvo stanął Jim Rowan. Nowy CEO odwiedził ostatnio po raz pierwszy Polskę i nie była to oczywiście wizyta przypadkowa.

Podczas konferencji zorganizowanej w salonie Volvo Car Warszawa opowiedział o planach rozwoju. Jednym z ważniejszych jego punktów jest stworzenie bardzo ważnego miejsca w Polsce.

Volvo zapowiedziało nowego elektrycznego SUV-a. “Chcemy trafić do młodszych klientów” (wideo)

W Krakowie powstanie bowiem Tech Hub, gdzie rozwijane będzie oprogramowanie używane w samochodach marki Volvo. Ma się to wydarzyć jeszcze przed końcem 2023 roku.

Jim Rowan Volvo Car Warszawa
Jim Rowan Volvo Car Warszawa

Początkowo zatrudnionych zostanie około 120 osób, natomiast do roku 2025 Volvo będzie potrzebowało nawet do 600 tęgich głów, które znajdą pracę w Krakowie.

Obecnie na całym świecie znajdują się tylko trzy takie Tech Huby. Dwa z nich zlokalizowano w Szwecji, w miejscowościach Lund i Sztokholm, a jeden w Indiach, w Bengalore.

Volvo XC40 Recharge i C40 Recharge 2023 teraz z napędem na tył. Przejadą więcej na ładowaniu

Volvo poszukuje aktualnie inżynierów oprogramowania wbudowanego, testerów i architektów systemu. Jeśli więc uważasz, że praca w krakowskim Tech Hubie jest dla Ciebie, wyślij swoje zgłoszenie tutaj.