Volkswagen T6.1 California też trafił “pod nóż” ABT-a. Ładniejszy i bardziej praktyczny (wideo)

Niemieckiego tunera Abt zazwyczaj kojarzymy z projektów na bazie samochodów marki Audi. Jego oferta jest natomiast dużo szersza i właśnie trafiła do niej kolejna nowość.

Abt wziął się bowiem za… kampera. Widoczny na załączonym nagraniu wideo Volkswagen T6.1 California przeszedł szereg modyfikacji, zarówno stylistycznych jak i funkcjonalnych. Oto ABT Sportsline XNH (Explore New Horizons).

Volkswagen California Abt XNH
Volkswagen California Abt XNH

Volkswagen T6.1 California Ocean 2.0 TDI 150 KM DSG7. “Hotel z takim widokiem to marzenie”

Na dachu kampera pojawiły się panele słoneczne, które ładują baterię umieszczoną pod fotelami. Możemy z niej zasilać wszelkie urządzenia elektryczne, które przydają się na kempingu.

Wnętrze kampera zyskało dodatkową izolację cieplną i zostało wykończone bardzo efektownie wyglądającymi elementami drewnianymi. Jest też oczywiście dodatkowe oświetlenie i mnóstwo szafek oraz szuflad do przechowywania.

Volkswagen California Abt XNH
Volkswagen California Abt XNH
Volkswagen California Abt XNH
Volkswagen California Abt XNH

Z zewnątrz ABT XNH wyróżnia się nowymi felgami w rozmiarze 18 cali i pakietem zderzaków z czterema końcówkami układu wydechowego. Nie brakuje również markizy i bagażnika rowerowego na klapie bagażnika.

Polak ulepszył Audi RS6-R od ABT. Teraz do 100 km/h przyspiesza w mniej niż 3 sekundy (wideo)

Co ciekawe, nie mamy żadnych informacji na temat modyfikacji jednostki napędowej. Z pewnością jednak ABT ma coś odpowiedniego w swojej ofercie i wybredni klienci otrzymają to, czego chcą.