TIR zajechał mu drogę przy 180 km/h. “Zrobił to na trzypasmowej autostradzie” (wideo)

Wjeżdżając na drogi szybkiego ruchu, kierowcy często próbują łamać przepisy i rozpędzają się do prędkości wyższej, niż dozwolona. Wydaje im się, że to „bezpieczne”.

Współczesne auta może i pozwalają na komfortowe i pewne podróżowanie przy takich szybkościach. Znacznie skraca się jednak czas na reakcję w awaryjnych sytuacjach.

“Ślepy” Golfiarz nie pozwolił Hondziarzowi na rekord. Awaryjne hamowanie z 200 km/h (wideo)

Nigdy nie wiemy, czy inny uczestnik ruchu nie wykona niespodziewanego manewru. Chociażby takiego, jak w przypadku kierowcy ciężarówki widocznego na załączonym nagraniu wideo.

Autor filmu pędził 3-pasmówką z prędkością około 180 km/h. Podczas gdy wyprzedzał kilka TIR-ów lewym pasem, jeden z kierowców, z niewiadomych przyczyn zjechał mu prosto pod koła.

Zabrakło naprawdę niewiele do kolizji, która mogłaby się skończyć tragicznie. Tym razem na szczęście udało się tego uniknąć i skończyło się tylko na sporym strachu.

Pędził BMW 230 km/h i TIR zajechał mu drogę. Cud, że żyje. “Następnym razem jedź 250” (wideo)

Gdyby autor nagrania jechał z przepisową prędkością, bez problemu mógłby wyhamować przed takim manewrem. Zbyt szybka jazda sprawiła, że musiał zaryzykować zjechaniem do lewej krawędzi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Abrahem Mahmood (@0__bss)