Tak przyspiesza Mercedes-AMG C 43 4MATIC. “Rodzinne kombi nie zawodzi osiągami” (wideo)

Mając ochotę na Mercedesa, który zadowoli nas pod względem osiągów, nie zawsze musimy decydować się na topowy wariant od AMG. W ofercie znajdują się oczywiście również nieco słabsze , ale równie interesujące wersje.

Jednym z przykładów jest Klasa C, której nie musimy kupować w aż 680-konnej wersji C 63 S E Performance 4MATIC+. W ofercie znajdziesz nieco tańsze rozwiązanie.

Mercedes-AMG C 63 S E Performance 4MATIC+ oficjalnie. Śmiejesz się z 2.0, ale to potwór (wideo)

Decydując się na Mercedesa-AMG C 43 4MATIC również będziemy zadowoleni z osiągów, a wydamy dużo mniej. Pod maską tego modelu mamy do czynienia z 2.0 litrowym motorem R4, który zapewnia nam moc 408 koni mechanicznych.

Razem z 500 niutonometrami momentu obrotowego trafiają one na wszystkie cztery koła. Producent deklaruje, że auto powinno rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy.

Autor załączonego nagrania wideo postanowił to zweryfikować. Wybrał się również na niemiecką autostradę bez ograniczenia prędkości, aby sprawdzić jaki potencjał drzemie w tej rodzinnej i usportowionej wersji C-Klasy.

Stary Mercedes CL63 AMG zawstydza dźwiękiem nowe silniki. “I komu to przeszkadzało?” (wideo)

W polskich salonach Mercedes-AMG C 43 4MATIC startuje od kwoty 376 100 złotych. Za wersję kombi zapłacimy 383 200 złotych, a topowy wariant 63 S E Performance kombi to już wydatek 550 217 złotych.