Stary Mercedes CL63 AMG zawstydza dźwiękiem nowe silniki. „I komu to przeszkadzało?”

Wiele samochodów traci powoli swój rasowy charakter. Coraz trudniej znaleźć nowe auto, którego brzmienie jednostki napędowej zadowoli miłośników motoryzacji.

Szukając wozu, który zapewni nam naprawdę genialne doznania akustyczne, pozostaje nam już chyba tylko rozglądanie sie za autami używanymi. Jeden z doskonałych przykładów zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Mamy tu do czynienia z Mercedesem CL 63 AMG generacji C216. Pod maską tego stylowego coupe pracuje wolnossący silnik V8 o pojemności aż 6.2 litra.

Generuje on moc 525 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 630 niutonometrów. Parametry te trafiają na tylną oś, dzięki czemu przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 4,6 sekundy.

Nie trzeba jednak jeździć ciągle z „butem w podłodze”, żeby cieszyć się dźwiękiem ośmiu cylindrów. Wystarczy spokojne toczenie się po mieście aby mocno nacieszyć nasze uszy.

Załadował do swojego CLS-a 63 AMG przelotowy wydech i 700 KM. Dźwięk zwala z nóg (wideo)

Autor nagrania twierdzi, że układ wydechowy jest seryjny. Mamy co do tego pewne wątpliwości, ale niestety nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować. Tak czy siak, Mercedes ten brzmi po prostu bosko.