Starszy właściciel Ferrari uszkodził felgę. Trzech “asystentów” go przed tym nie uchroniło (wideo)

Podczas manewrowania każdym samochodem powinniśmy uważać na wszelkiego rodzaju wystające obiekty. Szczególnie krawężniki są „zabójcze” dla naszych felg.

Problem ten staje się tym większy, im bardziej niskoprofilowe opony założymy na felgi. Jazda autami sportowymi wymaga od kierowców ogromnej ostrożności.

Ferrari 458 pokonane w bitwie z krawężnikiem. “Krzywa felga to najmniejszy problem” (wideo)

Przekonał się o tym boleśnie nieco starszy właściciel Ferrari F8 Spider. Wyjeżdżając z hotelowego garażu niestety delikatnie uszkodził jedną ze swoich pięknych felg.

Nawet asysta kilku osób nie zapobiegła tej „tragedii”. Na nagraniu widzimy jak opona ugięła się po najechaniu na krawężnik. Możliwe, że ona również została uszkodzona.

Ferrari F8 Spider napędzane jest przez podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 3.9 litra. Generuje on moc 720 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 770 niutonometrów.

Myślał, że zrobi “dobre wrażenie” na tłumie ludzi swoją eSką w AMG. “Przytulił krawężnik” (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi w tym przypadku 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 340 km/h. Mamy tu do czynienia z napędem na tylną oś i dwusprzęgłową, 7-stopniową skrzynią biegów.