Smacznie spała za kółkiem Tesli na autostradzie. “Przez 15 minut nie mogli jej obudzić” (wideo)

Auta elektryczne marki Tesla znane są również z zaawansowanych funkcji pół-autonomicznej jazdy. Nie jest to natomiast system, któremu możemy bezgranicznie zaufać.

Zgodnie z prawem nie jesteśmy w stanie oddać kierowania systemowi i zająć się innymi rzeczami. Cały czas musimy kontrolować to, co dzieje się z samochodem.

Mercedes pokonał Teslę. Ma pierwszy samochód z legalnym systemem autonomicznym (wideo)

Auta z wyższym poziomem systemów jazdy autonomicznej są dopiero przyszłością. Pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku wprowadził Mercedes, chociaż ono również posiada sporo ograniczeń.

Autor załączonego nagrania wideo był niedawno świadkiem głupoty jednej z użytkowniczek Tesli. Zasnęła ona za kółkiem swojego Modelu Y podczas jazdy autostradą.

Przez około 15 minut próbowano ją obudzić używając klaksonu, niestety bezskutecznie. Następnie zdecydowano się wezwać policję, która pojawiła się w pobliżu już po dwóch minutach.

Tak (nie)działa system jazdy autonomicznej w Tesli. Kilka razy prawie skasował auto (wideo)

Na szczęście wtedy kierująca raczyła się już obudzić i przejęła kierowanie nad swoją elektryczną Teslą. Bezmyślność niektórych uczestników ruchu potrafi przerazić. Mamy nadzieję, że właścicielka auta została ukarana.