Rozkojarzony kurier musiał gonić swojego busa. Odbierająca paczkę mogła temu zapobiec (wideo)

Kurier to osoba, która każdego dnia dziesiątki razy wsiada i wysiada ze swojego pojazdu. Taka rutyna może czasami zgubić, przez co zapominamy o istotnych rzeczach.

Chociażby takich, jak zaciągnięcie hamulca ręcznego, czy pozostawienie auta na biegu podczas jego opuszczania. Może to być bardzo opłakane w skutkach.

Rozpaczliwie biegł za busem staczającym się w stronę rzeki. “Zapomniałem o ręcznym” (wideo)

Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia na załączonym nagraniu wideo. Jeden z kurierów, dostarczając paczkę do odbiorcy, zapomniał zaciągnąć ręczny w swoim busie.

Po trzaśnięciu tylnymi drzwiami samochód zaczął się staczać. Kurier zauważył to dopiero po pewnym czasie i aż się przewrócił podczas próby uratowania pojazdu.

Zaskakuje też fakt, że osoba odbierająca przesyłkę nie poinformowała o tym kuriera nieco wcześniej. Doskonale widziała, że samochód zaczyna się poruszać.

Mamy nadzieję, że ostatecznie udało się zatrzymać pojazd i nie doszło do żadnych poważnych uszkodzeń. W przyszłości tego typu sytuacje będą miały miejsce dużo rzadziej.

Ford E-Transit Custom. Ma 217 KM, kierownico-stolik i oszczędzi sporo czasu dostawcom (wideo)

Chociażby za sprawą nowych systemów asystujących kurierów, które znajdą się w nowym Fordzie E-Transicie Custom. Po włączeniu automatycznego trybu pojazd samodzielnie zaciągnie ręczny, włączy światła awaryjne, zamknie szyby i zamki.